Opoja.net

Manchester City-Arsenal dhe Manchester United-Chelsea përballjet e gjysmëfinaleve e FA CUP

Sport
Manchester City-Arsenal dhe Manchester United-Chelsea përballjet e gjysmëfinaleve e FA CUP

Janë kompletuar çiftet e gjysmëfinales së FA Cup.
Pas Unitedit, Chelseat dhe Arsenalit, edhe Manchester City ka prerë biletën për në gjysmëfinale të FA Cup.
Të besuarit e Pep Guardiolës e mposhtën në udhëtim 2-0 Newcastle Unitedin, për të kaluar në fazën tjetër.
Kevin De Bruyne shënoi nga pika e bardhë në minutën e 40-të për 1 me 0, derisa Raheem Sterling shënoi për 2 me 0 në minutën e 68-të, që doli të jetë rezultati përfundimtar i takimit.
Në gjysmëfinale, Man City i Guardiolës do të ketë punë me Arsenalin e Artetës, ndërsa përballja tjetër do të jetë mes Manchester United dhe Chelsea.
Ndeshjet gjysmëfinale do të zhvillohen me 18 dhe 19 korrik.

Loading...

Mos i humb

Po largohet nga Man City? Guardioola ia mbyll gojën të gjithëve

Fari Kolloni

Inter gjen zëvendësuesin e Skriniar

Fari Kolloni

Milan sfidon Arsenalin për këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Pandemia lë me pasoja Barcelonën, 100 milionë euro humbje

Fari Kolloni

Zyrtare, lojtari i Milanit transferohet në La Liga

Fari Kolloni

Po arrihet marrëveshja e shumëpritur, Juventus pranë nënshkrimit me yllin e madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net