Manchester United i ofron 55 milionë euro yllin nga Serie A

Sport
Manchester United i ofron 55 milionë euro yllin nga Serie A

Manchester United i ofron 55 milionë euro për Federico Chiesan.

Manchester Unitedi ia ka bërë Fiorentinës një ofertë të lartë prej 55 milionë eurove për anësorin italian, Federico Chiesa.

Përfaqësuesi italian kërkohet nga disa klube në Serie A, përfshirë Interin dhe Juventusin.

Por, mediat italiane raportojnë se gjiganti i Premierligës e ka bërë lëvizjen e parë për të, pak pasi presidenti i Fiorentinës, Rocco Commissio, tha se është i gatshëm ta shesë 22-vjeçarin për ofertën e duhur.

Gazeta La Nazione raporton se Unitedi e ka bërë një ofertë prej 55 milionë eurove për Chiesan, i cili i shënoi 10 gola në Serie A këtë sezon.

FIRMA JUAJ +383 45563059

E ardhmja e tij është larg Fiorentinës, me gjasë në ndonjë klub të madh italian apo anglez.

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net