Opoja.net

Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Sport
Maqedonasit kufizojnë shqiptarët për ndeshjen e 26 marsit, bileta vetëm me kartë identiteti

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka vendosur të mos shesë biletat online. Arsyeja e vetme për mos shitjen e biletave në mënyrë elektrike është siguria  në këtë ndeshje raporton sportpres, duke iu referuar burimeve të saja pranë FFM-së.

Pjesa më e madhe e biletave shtetasve të Maqedonisë së Veriut, do tju shiten përmes klubeve të futbollit por dhe këto bileta (tribuna Veri) do të shiten me dokument valid identifikimi. Duke iu referuar të njëjta burimeve sportpres, shkruan se biletat tjera do të shiten tek stadiumi, përveç atyre të tifozëve të Kosovës, që do t’i jipen Federatës së Futbollit të Kosovës. Çmimi i biletave nis nga 200 dhe arrin deri në 400 denarë.

Mësohet se numri i biletave që do tju takojnë “Dardanëve”, është rritur. Paraprakisht thuhej se me rregulloren e UEFA-së, 3 mijë bileta do ti takojnë FFK-së, por tani këtyre do ju takojë tribuna e Lindjes, e cila ka dalje reth lumit Vardar.

“Ndeshja e marsit me Kosovën vlerësohet me rrezikshmëri të lartë dhe siguria është primare për ne. Kjo ndeshje do jetë në qendër të vëmendjes botërore,ashtu që për cdo lëshim eventual UEFA  mund të shqiptojë dënime dhe për këtë ne duhet të kemi kujdes.”, thotë për sportpres.mk, zyrtari i FFM-së. Stadiumi “Todor Proevski” në Shkup ka kapacitet prej 30 mijë ulëseve.

Ndeshja Maqedonia – Kosova do të luhet me 26 mars 2020.

Loading...

Mos i humb

Po largohet nga PSG-ja, zbulohet skuadra e re e Cavanit?

Fari Kolloni

Sane tani zyrtarisht lojtar i Bayernit, mësohet se cilin numër e mori

Fari Kolloni

Lamtumri Milan, lojtari i njohur po transferohet në Argjentinë

Fari Kolloni

Milan i ofron Rangnick-ut 75 milionë për transferim të lojtarëve

Fari Kolloni

E papritur: Messi do të largohet nga Barça verën e ardhshme?

Fari Kolloni

Man City me fitore të thellë ndaj Liverpool

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net