Opoja.net

Maqedonia e Veriut solidarizohet me viktimat në Shqipëri, mban një minutë heshtje në ndeshjet e sotme

Sport
Maqedonia e Veriut solidarizohet me viktimat në Shqipëri, mban një minutë heshtje në ndeshjet e sotme

Ndërkohë, zisë Kombëtare të Shqipërisë, i është bashkuar edhe Federata e Futbollit në Maqedoni

Ata kanë vendosur që të gjitha ndeshjet që do të zhvillohen sot për kampionatin maqedonas, do të nisin me një minutë heshtje.

Ky vendim u mor nga federata e futbollit duke respektuar personat që humbën jetën nga shembjet e ndërtesave për shkak të tërmetit.

Natyrisht në Maqedoni jetojnë shqiptarë të shumtë të cilët nuk i kanë kursyer ndihmat e tyre për vendin tonë dhe këtij solidarizimi tashmë do t’i bashkohen të gjitha klubet e futbollit dhe futbollistët.

Loading...

Mos i humb

Juventus dhe Inter në luftë për yllin e Romës, ky është çmimi marramëndës i lojtarit

Fari Kolloni

Punë e kryer: Kjo është marrëveshja e Rangnick te Milani

Fari Kolloni

Yllit të Liverpoolit i ndodhi më e keqja, përfundon sezoni për të

Fari Kolloni

Saelesmaekers i gëzon tifozët e Milanit

Fari Kolloni

Do ta drejtoi këtë Kombëtare, më në fund De Biasi gjen punë

Fari Kolloni

Real Madrid – Deportivo Alaves, publikohen formacionet zyrtare

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net