Opoja.net

Marrëveshja Kosovë-Serbi që po i maltreton bashkëatdhetarët tanë (Foto)

Kosova
Marrëveshja Kosovë-Serbi që po i maltreton bashkëatdhetarët tanë (Foto)

Bashkëatdhetarët tanë vazhdojnë të vuajnë maltretimet rrugës për në Kosovë. Pavarësisht marrëveshjes për lëvizje të lirë e cila garantonte shmangien e pritjeve të gjata kufitare, një gjë e tillë nuk po ndodhë në praktikë. 

Indeksonline ka siguruar fotografi të bashkatdhetarëve tanë në kufirin e Serbisë me Kroacinë. Bashkatdhetarët tanë janë duke pritur deri në 6-7 orë për tu futur në Kosovë.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Qindra vetura dhe shumë njerëz janë duke u maltretuar në kufi duke mos lejuar të vaazhdojnë tutje me arsyetimin se në dokumente nuk prejudikohet statusi i Kosovës.

Situata bëhet më e vështirë edhe për shkak të temperaturave të ulta që janë nën zero në atë zonë./Indeksonline/

Rrëfimi i ish ushtares së UÇK-së nga Lezi i Prizrenit, Gjylsere Berisha

Opoja.net

Ministria e Financave ekzekuton pagesa masive për rimëkëmbjen ekonomike

Kushtrim Guraj

Shteti furnizohet me material për letërnjoftim e pasaporta

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net