Opoja.net

Mbappe: Zidane dhe Ronaldo, idhujt e mi

Sport

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, ka zbuluar që dy idhujt e tij të futbollit janë Cristiano Ronaldo dhe Zinedine Zidane.
“Idhulli im i parë ka qenë Zinedine Zidane për gjithçka që ka arritur me ekipin kombëtar. Dhe pastaj ka qenë Ronaldo”, ka thënë Mbappe për Daily Mirror.
“Cristiano ka fituar aq shumë dhe vazhdon që të jetë fitimtar edhe pas kaq sukseseve”.
Për më tepër, ylli francez ka thënë se dëshiron që sikur ata edhe ai të lë shenjë në historinë e fubtollit.
“Të dy kanë lënë shenjë në historinë e lojës, dhe dua që ta lë kaptinën time në librat e historisë”.

Loading...

Mos i humb

Milan shkëlqen kundër Lazios, festa nis në Juventus

Fari Kolloni

Lajmet për shkarkimin e tij, flet trajneri i Barcelonës

Fari Kolloni

Chelsea me këtë formacion synon ta mposht Watfordin

Fari Kolloni

Milanit po ia vështirëson punën Arsenal dhe PSG për transferimin e yllit të madh

Fari Kolloni

Milani humb durimin ndaj Piolit, Rangnick brenda 9 ditësh mund të arrijë në San Siro

Fari Kolloni

Arsenal me ofertë të ‘ҫmendur’ për Antonie Griezmann

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net