Opoja.net

Mbërrin grupi i parë i haxhive të Kosovës

Kosova
Mbërrin grupi i parë i haxhive të Kosovës

Sonte në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë, ka arritur grupi i parë i haxhive të Kosovës, të cilët sivjet kryen obligimin fetar, haxhin.

Në pritje të haxhive kishin dalë një numër i madh i familjarëve të tyre.

Bashkësia Islame e Kosovës njofton se grupet e tjera të haxhive pritet që të arrijnë në Kosovë gjatë ditëve në vijim.

Këtë vit nga Kosova, haxhin e kryen 1080 persona.

Mblidhet Komisioni për Buxhet, tentimi i radhës për miratimin e Projektligjit për Rimëkëmbje

Opoja.net

Mbi 13 mijë raste aktive me koronavirus, paralajmërohen masa para festave të fundvitit

Opoja.net

Edhe të mërkurën ftohtë dhe me ngrica, temperaturat lëvizin nga -5°C deri në 5°C

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net