Opoja.net

Mblidhet Presidenca e Bosnjës, merret vendim për pavarësinë e Kosovës

Kosova
Mblidhet Presidenca e Bosnjës, merret vendim për pavarësinë e Kosovës

Presidenca Boshnjake njëzëri, s’e njeh pavarësinë e Kosovës.

Sot në Bosnje e Hercegovinë është mbajtur mbledhja e Presidencës Boshnjake, në të cilën është shqyrtuar pika për njohjen e pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Megjithatë të tre anëtarët e Presidencës Boshnjake, Shefik Dzaferovic, Zhelko Komshiq dhe Millorad Dodik kanë votuar kundër njohjes së pavarësisë së Kosovës.

Ky votim i Komshiq ka ardhur edhe përkundër faktit që ai më herët kishte kërkuar që një pikë e tillë të vendoset në rend të ditës, meqë sipas tij duhet respektuar vullneti i shqiptarëve në Kosovë. Sipas Komshiq, pavarësia e Kosovës është një situatë faktike.

Shpejtim Bulliqi i LVV-së fiton pa balotazh

Opoja.net

Zemaj nuk e përjashton mbylljen totale të vendit – vendimi të hënën

Opoja.net

Universiteti i Oxfordit rendit Kosovën të parën për masat që mori, por nuk ndikoi në uljen e të infektuarve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net