Opoja.net

Mbreti i Arabisë Saudite vizitë në Turqi

Rajoni
Mbreti i Arabisë Saudite vizitë në Turqi

Mbreti i Arabisë Saudite, Selman bin Abdulaziz Al Suud, mbërrin në Ankara për vizitën zyrtare si i ftuar i Presidentit turk, Recep Tayyip Erdoğan, i cili e ka pritur mbretin e ftuar në aeroportin “Esenboğa” të Ankarasë raporton Anadolu Agency (AA).

Mbreti Selman pasi ka mbërritur në aeroportin “Esenboğa” është pritur nga presidenti turk Erdoğan. Në këtë pritje kanë qenë të pranishëm edhe ministri i Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu dhe zyrtarë të tjerë.

Ky pritet të jetë kabineti i Joe Biden

Opoja.net

Sot një vjet bota ndryshoi, si u paraqit rasti i parë me Covid-19

Opoja.net

Tragjedia në Zvicër: Vdes 15 vjeçari kosovar, pasi u godit nga treni

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net