Mbyllet pjesa e parë në barazim, Bullgaria na shënon në fund

Opoja.net Opoja.net Uncategorized

Kosova edhe pse ishte në epërsi ndaj Bullgarisë, pësoi gol në fund të  pjesës së parë.

Ndeshja nisi shumë mirë për djelmoshat tanë që në minuta e para të ndeshjes arritën të krijonin disa raste.

Pas rasteve erdhi edhe goli që u shënua nga Milor Rashica në minutën e 14-të. Aksion i bukur i Kosovës.

Pas golit djelmoshat tanë nuk u zmbrapsën.

Ata krijuan disa raste me Bersat Celinën dhe Vedat Muriqin, por fati nuk ishte me ta.

Kur pritej të mbyllej pjesa e parë pas një gabimi të lojtarëve tanë, më së miri u gjend Ivelin Popov që barazoi rezultatin në minutën e 43-të.

Celina tentoi ta kthejë epërsinë, por goditja e tij shkoi pran portës.

Mbajtja e topit ishte e barabartë, ndërsa me goditje drejt portës Kosova ishte më e mirë 8:5.