Opoja.net

Mbyllja e fabrikës së Nissanit në Barcelonë përcillet me protesta (VIDEO)

Teknologji
Mbyllja e fabrikës së Nissanit në Barcelonë përcillet me protesta (VIDEO)

Prodhuesi japonez i veturave Nissan ka vendosur të enjten të mbyll fabrikën në rajonin veri-lindor të Katalonjës.

Ky vendim ka lënë të papunë rreth 3000 punëtorë  të cilët protestuan jashtë ndërtesës duke djegur goma .

Ndërkaq sindikatat e punëtorëve kanë paralajmëruar se edhe  20,000 vende të tjera pune rrezikohen nëse kompania  japoneze vendos të mbyllë  fabrikat e  saj të prodhimit në Barcelona dhe dy tjera  më të vogla në qytetet afër, raporton AP, transmeton Klan Kosova.

Kjo gjendje pos pandemisë  erdhi edhe pas një skandali që përfshin ish kryetarin e saj, Carlos Ghosn për mashtrim financiar, e që rezultoi me humbje të mëdha  të kompanisë.

Loading...

Mos i humb

Brenda ditësh Ferrari rifillon prodhimin, pasi të gjithë punonjësit të jenë testuar për coronavirus

Linda Guraj

Krejt çka duhet të dini në lidhje me telefonin e fundit të Apple

Linda Guraj

Ky Range Rover Evoque mbushet me rrymë

Linda Guraj

Mbi 80 për qind të fitimit të Volkswagen-it tkurret nga COVID-19

Linda Guraj

Iphone do të shërbejë si çelës veture

Linda Guraj

Më lirë veҫ lodheni, tani me 1 mijë euro mund të bëheni me makinë të re

Linda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net