Opoja.net

Më shumë se 150.000 raste me koronavirus në botë

Rajoni
Më shumë se 150.000 raste me koronavirus në botë

Numri i rasteve me koronavirusin e ri ka kaluar 150 000, mes të cilëve më shumë se 5 700 të vdekur në 137 vende dhe territore, sipas një bilanci të realizuar nga burime zyrtare.

Në total 151 767 persona janë të kontaminuar dhe 5 764 kanë humbur jetën.

Rritja ka ardhur si pasojë e kontaminimeve të reja në Itali, vendi i dytë më i prekur pas Kinës.

Sot janë regjistruar 3 497 raste të reja duke e çuar në 21 157 numrin e prsonave të kontaminuar, mes të cilëve 1 441 të vdekur.

Loading...

Mos i humb

Coronavirusi merr 3 mijë jetë anembanë botës

Opoja.net

Shkencëtarët pikërisht tani kanë zbuluar se si mund të transmetohet koronavirusi: A do ta përshpejtojë kjo përhapjen e tij?

Opoja.net

Video prekëse: Një bebe e infektuar nga koronavirusi

Opoja.net

Në Zvicër jetojnë mbi 2 milionë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?

Opoja.net

Shënohet rasti i parë i koronavirusit në Gjermani

Opoja.net

Qasja e re e presidentit Trump ndaj shqiptarëve dhe Ballkanit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net