Opoja.net
Meka Mish

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Liga e Kampionëve nis në Kosovë

Jo shumëkush mendon për Ligën e Kampionëve në këtë periudhë të vitit. Por, kjo dallon në Kosovë… Krahas suksesit të jashtëzakonshëm të Përfaqësueses, ky vend kërkon një tjetër ëndërr, Ligën e Kampionëve – kështu shkruan Blick.ch.

Në një lloj turneu preliminar që mbahet në Kosovë, kampionët e Andorrës, Gjibraltarit, San Marinos dhe vendit nikoqir garojnë për fazën e parë kualifikuese të Ligës së Kampionëve.

Këto katër shtete të vogla renditet më ulët në renditjen e UEFA-s për vitin 2018, ashtu që me 25 qershor zhvillojnë ndeshjet gjysmëfinale.

Takimi i parë që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” përfundoi me fitoren e FC Santa Coloma kundër Tre Penne Galazzano (1-0) dhe në këtë mënyrë, ekipi nga Andorra siguroi pjesëmarrjen në finalen para-kualifikuese që zhvillohet më 28 qershor.

Ndërkaq, më vonë (20:45), kampioni i Kosovës, Feronikeli, luan kundër Lincoln Red Imps nga Gjibraltari me shpresën që pas tri ditësh të luajë në finale.

Njëherësh, blick.ch përmend edhe lojën miqësore ndërmjet kampionit të Kosovës dhe gjigantit italian, Milan. /Telegrafi

Mos i humb

Kosovare Asllani bëhet ‘galaktikja’ e parë, nënshkruan me Real Madridin

Opoja.net

Arsenali mposht Bayernin në International Champions Cup

Opoja.net

Feronikeli eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Shkëndija humb në minutën e fundit dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Arsenali ka arritur marrëveshje për brazilianin Everton

Opoja.net

Edhe pse spekulohet për largimin e tij, Mustafi ishte kapiten i Arsenalit në fitoren ndaj Colorado Rapids

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net