Opoja.net

Meksika regjistron numër rekord të vdekjeve nga Covid-19 për një ditë

Shëndeti
Meksika regjistron numër rekord të vdekjeve nga Covid-19 për një ditë

Meksika të mërkurën regjistroi 424 vdekje nga Covid-19 – numri më i madh i viktimave që vendi ka regjistruar deri më tani në një ditë të vetme.

Raportohen gjithashtu 2,248 infeksione të reja.

Javën e kaluar, zyrtarët thanë se Meksika kishte arritur në “kulmin” e shpërthimit të saj pasi regjistroi rritjen e saj më të madhe njëditore në raste.

Tani ka 56.594 raste të konfirmuara, dhe 6,090 vdekje.

Numri rekord i vdekjeve ditore vjen kur vendi lehtëson masat e bllokimit dhe rihap ekonominë, veçanërisht fabrikat afër kufirit me Amerikën, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

 

Loading...

Mos i humb

Rreth 10 mijë të vdekur nga Covid-19 në Meksikë

Opoja.net

QKUK: 1798 lindje për tre muaj

Opoja.net

Stomatologët i kthehen punës me masa shtesë mbrojtëse

Opoja.net

Arsye përse duhet të konsumoni më shumë fruta deti

Opoja.net

Përdorimet popullore me lëngun e hudhrave

Opoja.net

Polonia i dhuron Kosovës maska dhe dezinfektues

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net