Opoja.net

Menduan se fituan ndeshjen e futbollit, filluan të festojnë – por “topi kishte ide të tjera”!

Kuriozitete
Menduan se fituan ndeshjen e futbollit, filluan të festojnë – por “topi kishte ide të tjera”!

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur skuadra nën moshën 12-vjeçare holandeze PSV Eindhoven festojnë para kohe.

Kjo pasi që, përcjell Telegrafi, topi i një penalltie, edhe pse pasi goditi shtyllën horizontale, u kthye përsëri.

Kështu, një veprim i tillë ua “shkurtoi” festën lojtarëve, të cilët fillimisht menduan se e kishin fituar ndeshjen.

Sidoqoftë topi kishte ide të tjera dhe mrekullisht u kthye përsëri drejt portës, duke përfunduar në rrjetë, duke shkurtuar brohoritjet e tyre gjatë ndeshjes kundër AZ Alkmaar. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Të mbjellësh perime në katin e 6-të sikur Alush Seferi (VIDEO)

Opoja.net

Një mace lind me dy fytyra në Amerikë (VIDEO)

Opoja.net

Gjakovari i “dashuruar” në gjarpër e tregon historinë e tij në Ora 7 (VIDEO)

Opoja.net

Këshillat e Drejtimit të Mjetit që Autoshkollat Harrojnë t’jua Thonë

Opoja.net

Fuqia e Perëndisë: Rruga për pak sa nuk shpërthen nga presioni që ka prej nëntoke

Opoja.net

E tradhtoi i dashuri, vajza ia dërgon atij një ton qepë të kuqe për arsye të çuditshme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net