Opoja.net

Menduan se fituan ndeshjen e futbollit, filluan të festojnë – por “topi kishte ide të tjera”!

Kuriozitete

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur skuadra nën moshën 12-vjeçare holandeze PSV Eindhoven festojnë para kohe.

Kjo pasi që, përcjell Telegrafi, topi i një penalltie, edhe pse pasi goditi shtyllën horizontale, u kthye përsëri.

Kështu, një veprim i tillë ua “shkurtoi” festën lojtarëve, të cilët fillimisht menduan se e kishin fituar ndeshjen.

Sidoqoftë topi kishte ide të tjera dhe mrekullisht u kthye përsëri drejt portës, duke përfunduar në rrjetë, duke shkurtuar brohoritjet e tyre gjatë ndeshjes kundër AZ Alkmaar. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

‘Bisha’ e Donald Trump: Disa fakte që nuk i dini për veturën më të blinduar në histori

Opoja.net

5 mënyra se si t’i shpëtoni frikës nga udhëtimi me avion

Opoja.net

Këto janë dhjetë shtetet më të fuqishme në botë për vitin 2020

Opoja.net

21 vite nga hyrja e Euros si monedha e re në Evropë

Opoja.net

Bleu orën e vjetër të murit në treg, gjermani habitet kur brenda i gjen 50 mijë marka

Opoja.net

Turqi, zbulohen fosile 9 milionë vite të vjetra

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net