Opoja.net

Mëngjese me pak kalori për heqjen e kilogramëve të tepërt

Teknologji

Është dëshmuar edhe shkencërisht se mëngjesi është shujta më e rëndësishme e ditës, ndërsa duhet t’i kushtoni vëmendje në veçanti kur përpiqeni ta mbani peshën e trupit apo të humbni peshë.

Më poshtë i keni disa nga ushqimet e rekomanduara nga ekspertët, të cilat duhet t’i konsumoni në mëngjes për të humbur peshë, transmeton Telegrafi.

Vezët janë të shijshme dhe mund të përgatiten në shumë mënyra, por gjithashtu janë të nevojshme kur humbni peshë.

Ato janë të pasura me proteina, të cilat ju ngopin për një kohë të gjatë.

Një studim i ri tregon se njerëzit që hanë vezë për mëngjes humbin thuajse dyfish më shumë peshë sesa tjerët.

Jogurti është ngushtë i ndërlidhur me humbjen e peshës, dhe e furnizon trupin me proteina.

Gjithashtu në jogurt nuk gjendet kalori dhe sheqer të cilat janë pjesë e ushqimeve tjera. Preferohet t’ia shtoni disa pemë jogurtit për ta shijuar edhe më shumë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Facebook dhuron maska mbrojtëse kundër koronavirusit

Opoja.net

Zgjerohet App Store – Apple e inkuadron edhe Kosovën

Opoja.net

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

Opoja.net

Superkompjuteri që identifikon kimikatet në përhapjen e koronavirusit

Opoja.net

Gati një aplikacion për koronavirusin, kjo është mënyra si do të funksionojë

Opoja.net

Bill Gates paralajmëroi për një pandemi për vite me rradhë: “Ne nuk jemi gati”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net