Opoja.net

Mëngjeset me mjegull, gjatë ditës diell dhe vranësira

Kosova
Mëngjeset me mjegull, gjatë ditës diell dhe vranësira

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vijoj edhe për gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se kjo gjendje stabile vjen si rezultat i masave të ajrit me presion të rritur atmosferik.

Në mëngjes në ultësira parashikohet mjegull e radiacionit, ndërsa gjatë ditës do të ketë rreze dielli dhe vranësira të pakta të cilat do t’i takojnë kryesisht nivelit të ulët të troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 -2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i veriperëndimit

The post Mëngjeset me mjegull, gjatë ditës diell dhe vranësira appeared first on FaktePlus.

Shteti furnizohet me material për letërnjoftim e pasaporta

Opoja.net

Së shpejti pritet përurimi i “Shtëpisë së të Moshuarve” në Gjinoc të Suharekës

Opoja.net

Kosova lufton me COVID-19/ Spitale të stërngarkuara, mungesë e barnave e numër i lartë i rasteve aktive

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net