Opoja.net

Mentor Mejzini vulos fitoren në derbin FC Prishtina 01-FC Liqeni

Opoja Sport
Mentor Mejzini vulos fitoren në derbin FC Prishtina 01-FC Liqeni

Në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në futsall, ndërmjet FC Prishtina 01 dhe FC Liqeni, ekipi i Mentor Mejzinit, lojtarit të njohur opojan nga fshati Kosavë, doli fitues me rezultat 3 me 1.

Kontributi i Mejzinit në fitoren e ekipit të tij, FC Prishtina 01, nuk mungoi as në këtë ndeshje. Ai shënoi golin e tretë dhe vendimtar për mposhtjen e FC Liqenit në fillim të pjesës së dytë.

Golat e tjera për FC Prishtina 01 i shënuan Bardh Kelmendi dhe Narcis Alibegu. Me këtë fitore FC Prishtina kryeson tabelën e Superligës me 18 pikë./Opoja.net

Punonjësi i funeralit bënë foto me kufomën e legjendës argjentinase dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Kushtrim Guraj

Dikur Maradona thoshte: Çfarë lojtari kemi humbur për shkak të kokainës!

Kushtrim Guraj

Ermal Bojaxhiu nga Plava, pjesë e Bundesligës gjermane

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net