Opoja.net

Mësimi online do të vazhdojë deri më 6 prill

Kosova
Mësimi online do të vazhdojë deri më 6 prill

Qeveria në detyrë e Kosovës ka vendosur që mësimi online të vazhdojë së paku deri më 6 prill.

Ndërprerja e mësimit në shkolla ishte bërë me 11 mars dhe ishte paraparë të mbetje në fuqi deri më 27 mars, por me propozimin e ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, ky vendim do të vlejë deri më 6 prill.

Vendimi për mbetjen në fuqi të kësaj mase u mor në mbledhjen e 18-të të qeverisë të thirrur nga kryeministri në detyrë, Albin Kurti, me qëllim të marrjes së masave për parandalimin dhe kontrollimin e përhapjes së koronavirusit.

Loading...

Mos i humb

Mesazhi i fundit si kryeministër: Kjo është qeveri e paligjshme, kjo është qeveria koti

Opoja.net

Ndalet tregtia Kosovë – Serbi

Opoja.net

Parashikimi i motit për sot

Opoja.net

Disa nga masat që duhet respektuar në momentin që fillojnë udhëtimet me avion

Opoja.net

Në Prizren, ​54 raste aktive me coronavirus, 32 persona presin rezultatet gjatë ditës

Opoja.net

Raporti i UNDP: Qytetarët më së shumti të kënaqur me punën e Vjosa Osmanit, Albin Kurti në vendin e dytë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net