Opoja.net

Mësohet orari i ‘EURO2020’, nis me sfidën Turqi – Itali

Sport
Mësohet orari i ‘EURO2020’, nis me sfidën Turqi – Itali

Pas kompletimit të grupeve të Kampionatit Evropian, tani janë caktuar edhe datat dhe oraret e ndeshjeve.

Kampionati Evropian për herë të parë do të mbahet në 12 qytete evropiane.

Ky kampionat, ishte planifikuar të mbahet në verën e vitit 2020, por është shtyrë për një vit, shkaku i situatës me COVID-19.

Edhe pse do të mbahet në vitin 2021, Kampionati Evropian do të quhet ‘EURO2020’, dhe do të fillojë më 11 qershor të vitit të ardhshëm, për të zgjatur deri më 11 korrik.

Grupet:

GRUPI A: Itali, Turqi, Uells, Zvicër

GRUPI B: Danimarka, Finlanda, Belgjika, Rusia

GRUPI C: Holandë, Ukrainë, Austri, Maqedoni

GRUPI D: Anglia, KROACIA, Republika Çeke, Skocia

GRUPI E: Spanja, Suedia, Polonia, Sllovakia

GRUPI F: Portugalia, Gjermania, Franca,  Hungaria

Ndeshja hapëse e Kampionatit Evropian do të jetë ajo e 11 qershorit, ku në Romë takohen Turqia  me Italinë.

E premte, 11 qershor

Group A: Turkey vs Italy (21:00, Rome)

E shtunë, 12 qershor

Group A: Wales vs Switzerland (15:00, Baku)

Group B: Denmark vs Finland (18:00, Copenhagen)

Group B: Belgium vs Russia (21:00, St Petersburg)

E diel, 13 qershor

Group D: England vs Croatia (15:00, London)

Group C: Austria vs North Macedonia (18:00, Bucharest)

Group C: Netherlands vs Ukraine (21:00, Amsterdam)

E hënë, 14 qershor

Group D: Scotland vs Czech Republic (15:00, Glasgow)

Group E: Poland vs Slovakia (18:00, Dublin)

Group E: Spain vs Sweden (21:00, Bilbao)

E martë, 15 qershor

Group F: Hungary vs Portugal (18:00, Budapest)

Group F: France vs Germany (21:00, Munich)

E mërkurë, 16 qershor

Group B: Finland vs Russia (15:00, St Petersburg)

Group A: Turkey vs Wales (18:00, Baku)

Group A: Italy vs Switzerland (21:00, Rome)

E enjte, 17 qershor

Group C: Ukraine vs North Macedonia (15:00, Bucharest)

Group B: Denmark vs Belgium (18:00, Copenhagen)

Group C: Netherlands vs Austria (21:00, Amsterdam)

E premte, 18 qershor

Group E: Sweden vs Slovakia (15:00, Dublin)

Group D: Croatia vs Czech Republic (18:00, Glasgow)

Group D: England vs Scotland (21:00, London)

E shtunë, 18 qershor

Group F: Hungary vs France (15:00, Budapest)

Group F: Portugal vs Germany (18:00, Munich)

Group E: Spain vs Poland (21:00, Bilbao)

E diel, 19 qershor

Group A: Italy vs Wales (18:00, Rome)

Group A: Switzerland vs Turkey (18:00, Baku)

E hënë, 21 qershor

Group C: North Macedonia vs Netherlands (18:00, Amsterdam)

Group C: Ukraine vs Austria (18:00, Bucharest)

Group B: Russia vs Denmark (21:00, Copenhagen)

Group B: Finland vs Belgium (21:00, St Petersburg)

E martë, 22 qershor

Group D: Czech Republic vs England (21:00, London)

Group D: Croatia vs Scotland (21:00, Glasgow)

E mërkurë, 23 qershor

Group E: Slovakia vs Spain (18:00, Bilbao)

Group E: Sweden vs Poland (18:00, Dublin)

Group F: Germany vs Hungary (21:00, Munich)

Group F: Portugal v France (21:00, Budapest)

The post Mësohet orari i ‘EURO2020’, nis me sfidën Turqi – Itali appeared first on FaktePlus.

U zhvillua ndeshja revyale për nder të 28 Nëntorit ndërmjet Veteranëve të futbollit dhe FSK-së

Opoja.net

Urimi i kapiteni legjendar për 28 Nëntor

Kushtrim Guraj

Vendimet e fundit të Komisionit Disiplinor, e pësojnë Trepça ’89, Llapi dhe Feronikeli

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net