Opoja.net

Messi apo Ronaldo? Kaka befason me përgjigjen

Sport
Messi apo Ronaldo? Kaka befason me përgjigjen

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi vazhdimisht cilësohen si dy prej lojtarëve më të mirë në botë.

E kjo pytje ju është bërë shumë personaliteteve të njohura, transmeton IndeksOnline.< Kësaj pytje ju përgjigj e ish fituesi i topit të artë, Ricardo Kaka.

Sipas tij të dy bëjnë pjes në mesin e 5 futbollistëve më të mirë në botë por siç duket njërin nga ta e ka favorit.

“Kam luajtur me Cristiano dhe ai është me të vërtetë një futbollist i mrekullueshëm, por unë zgjedh Messin” tha Kaka.

Po ashtu Kaka vazhdoi me lavdata për të dy futbollistët duke thënë që loja që bën Messi është e pabesueshme ndërsa Ronaldon e krahasoi me një.

Loading...

Mos i humb

Interi lyp Lacazette

Kushtrim Guraj

Zyrtare: Serie A rikthehet më 20 qershor

Kushtrim Guraj

Van Gaal për United-in: 600 milionë funte dhe s’mund t’i blesh lojtarët që të duhen

Kushtrim Guraj

Napoli të bindur për transferimin e Azmoun

Kushtrim Guraj

Mbappe: Zidane dhe Ronaldo, idhujt e mi

Kushtrim Guraj

Werner-it nuk do t’i ulet çmimi, thotë shefi i Lepzig

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net