Messi blen apartament në Milan, po transferohet në Inter?

Sport
Messi blen apartament në Milan, po transferohet në Inter?

Leo Messi ka blerë apartament në Milan.

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka blerë një apartament në penthouse shumë afër selisë se Interit në Milan

Duket se kjo do të jetë saga e kësaj vere, pasi që sonte SpotMediaset ka raportuar se argjentinasi ka blerë jnë apartament në Milan, shumë afër shtëpisë së babait të tij Jorge.

Shitësi i patundshmërive në zonën e Porta Nuova lajmëroj për këtë blerje dhe kjo ka mjaftuar që mediat italiane të fillojnë thashethemet për një kalim të tij në Inter.

Një burim i “mirë informuar”, ka thënë se Messi ka investuar shumë afër shtëpisë së babait të tij duke blerë një apartament luksoz.

Sipas La Gazzetta dello Sport, babai i Messi ka blerë shtëpi në milan për arsye fiskale.

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni

Interi jep lajmin e shumëpritur, ylli i madh po rikthehet në skuadër

Fari Kolloni

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net