Opoja.net

Messi fiton çmimin e lojtarit të vitit nga ESPN

Sport
Messi fiton çmimin e lojtarit të vitit nga ESPN

Lionel Messi është shpallur lojtari i vitit 2019 nga ‘ESPN Sports Center’.

Ylli argjentinas kishte paraqitje fantastike në sezonin e kaluar, ndërsa tani e ka shtuar edhe një trofe në kabinetin e tij.

Lojtari 32-vjeçar ka fituar sot (9 shtator) çmimin e lojtarit të vitit 2019 nga gjiganti mediatik ‘ESPN’.

Pas këtij çmimi, argjentinasi përmes rrjetit social Instagram ka falënderuar të gjithë ata që kanë votuar për të.

“Faleminderit shumë për të gjithë ata që votuan për mua, që të shpallem Lojtari i vitit ESPY 2019. Ju përqafoj” ka shkruar Messi në llogarinë e tij.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ende nuk ka zhvilluar asnjë paraqitje në këtë sezon, derisa Barcelona po kalon nëpër një formë të dobët, pasi nga tri ndeshja të zhvilluar ka arkëtuar vetëm katër pikë.

Blaugranasit më 14 shtator do të përballen me Valencian nga ora 21:00 në Camp Nou, derisa Messi pritet të rikthehet nga lëndimi i pësuar në stërvitje javë më parë. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Mërgim Vojvoda: Ne e duam me zemër Kosovën

Opoja.net

Anglia me ndryshime të mëdha, formacioni i mundshëm ndaj Kosovës

Opoja.net

Formacioni i mundshëm i Kosovës në duel me Anglinë, Challandes pritet të bëjë disa ndryshime

Opoja.net

Kosova pret Anglinë për ta përmbyllur një cikël fantastik të kualifikimeve për Evropian

Opoja.net

Amir Rrahmani: Nuk do të ketë racizëm, në vendin tonë janë tifozë të lojtarëve dhe klubeve angleze

Opoja.net

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para sfidës ndaj Anglisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net