Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Sport
Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Lionel Messi ka folur pas mësimit të katër skuadrave gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve.

Barcelona ka arritur të kalojë tutje pasi ka eliminuar Manchester Unitedit, ndërsa një vend në gjysmëfinale e kanë siguruar edhe Liverpooli, Tottenhami dhe Ajaxi.

Befasia më e madhe ishte eliminimi i Juventusit nga Ajaxi, por edhe ai i Manchester Cityt nga Spurs.

Rreth kësaj ka folur ylli argjentinas i Barcelonës, Messi, i cili ka thënë se të gjitha skuadrat e kualifikuara tutje e meritojnë gjysmëfinalen, ndërsa secila nga do është skuadër e komplikuar.

“Kjo tregon gjithçka që të duhet ta dish për këtë garë”.

“Çdo skuadër është e vështirë dhe e komplikuar, me cilëndo që përballesh”.

“Ekipet që kanë arritur deri këtu janë ato më të mirat dhe ato që e meritojnë. Gjithçka do të jetë e komplikuar”, ka thënë Messi. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Po arrihet marrëveshja e shumëpritur, Juventus pranë nënshkrimit me yllin e madh

Fari Kolloni

Leroy Sane nis stërvitjet te klubi i ri

Fari Kolloni

Ndeshja Inter – Torino, publikohen formacionet zyrtare

Fari Kolloni

Mbrojtësi i Arsenal kërkon largimin nga skuadra

Fari Kolloni

Transferimi i Lautaros? Presidenti i Barcelonës sqaron gjithçka

Fari Kolloni

Misioni i pamundur, Real Madridi heq dorë nga Neymar

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net