Opoja.net

Milan 4:2 Juventus, lojtari dhe më i dobëti i ndeshjes

Sport
Milan 4:2 Juventus, lojtari dhe më i dobëti i ndeshjes

Milan ka shënuar fitore ndaj Juventus.

Milan ka fituar derbin e xhiros në Serie A, duke e mundur në ‘San Siro’ Juventusin 4:2, me përmbysje të rezultatit.

Pjesa e parë përfundoi 0-0, dhe në të dytën u shënuan gjashtë gola.

Juventus krijoi epërsi të dyfishtë me golat e Rabiot dhe Ronaldos.

Milan përmbysi gjithçka, duke shënuar nëpërmjet Ibrahimovic, Kessie, Leao dhe Rebic.

Notat e lojtarëve për paraqitje në këtë derbi i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Loading...

Mos i humb

Bonaventura përshëndetet me Milanin

Fari Kolloni

Cavani aty ku askush s’e pritse

Fari Kolloni

Ndeshjet në Evropë, UEFA ua cakton laboratorin për testet e Covid-19 klubeve kosovare

Fari Kolloni

Manchester United i ofron 55 milionë euro yllin nga Serie A

Fari Kolloni

Milan identifikon zëvendësuesin e Bonaventuras

Fari Kolloni

E mposht Ronaldon, Dybala shpallet më i miri i sezonit në Serie A

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net