Milan afër transferit të radhës nga Bundesliga

Sport
Milan afër transferit të radhës nga Bundesliga

Milan po kërkon të mbyllë nënshkrimin e Matija Nastasic nga Schalke sa më shpejt të jetë e mundur për të përforcuar mbrojtjen.

Pasi Leo Duarte hyri në karantinë për shkak të testit pozitiv për koronavirus, Milani ka vetëm Simon Kjaer dhe Matteo Gabbia si opsionet e tyre të moshës së mesme, me Alessio Romagnoli dhe Mateo Musacchio që të dy nuk janë kthyer nga lëndimi ende.

Sipas asaj që Gianluca Di Marzio i ka thënë Sky, Rossonerët duan të mbyllin marrëveshjen për një mbrojtës qendror sa më shpejt të jetë e mundur dhe kanë vendosur të përqendrohen te Nastasic, një marrëveshje e lehtë për tu mbyllur, përcjell ORAinfo.

Milani dëshiron ta ketë atë në dispozicion deri në fund të javës, në një hua me mundësi blerjeje.

Pas blerjes së Nastasic, Rossonerët mund të përpiqen të nënshkruajnë me një mbrojtës tjetër për të përfunduar mbrojtjen, duke pasur parasysh që Musacchio dhe Romagnoli nuk do të jenë në dispozicion të paktën deri në derbin në mes të tetorit dhe ka dyshime mbi përvojën e Duarte dhe Gabbia. /ORAinfo/

Mbyllet pa fitues drama në ‘San Siro’, Kumbulla ia siguron një pikë Romës

Kushtrim Guraj

Ministri italian konfirmon se kanë nisur hetimet kundër Ronaldos

Kushtrim Guraj

Alban Shillova flet pas rikthimit në fushat e blerta, ka një mesazh edhe për sfidën ndaj Ballkanit

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net