Opoja.net

Milan do të nënshkruajë me lojtarin më në form

Sport
Milan do të nënshkruajë me lojtarin më në form

Hakan Calhanoglu është duke e kaluar sezonin e tij më të mirë me fanellën e Milan, dhe që nga rifillimi i Serisë A në veçanti ai ka qenë i paprekshëm.

Siç vëren Calciomercato, Calhanoglu tani ka nëntë gola dhe nëntë asistime në ligë këtë sezon deri më tani.

Ai ka grumbulluar një gol ose një asistencë në pesë ndeshjet e tij të fundit, diçka që nuk është bërë nga një lojtar kuqezinj që nga Kaka në vitin 2008.

Calhanoglu është bërë një drejtues i Milanit të Piolit dhe, nga ana tjetër, një pjesë gjithnjë e më integrale e projektit të ardhshëm, përcjell ORAinfo.

Hakan tashmë e ka lënë të njohur drejtorin teknik Paolo Maldini që dëshiron të qëndrojë me klubin përtej verës, kështu që Maldini po hedh themelet e rinovimit me agjentin e tij Gordon Stipic.

Stipic ka pasur një vizitë në Itali të planifikuar për të provuar dhe përfunduar marrëveshjen dhe për të zgjatur marrëveshjen aktuale, e cila është vendosur të skadojë në verën e vitit 2021.

Raporti shton se Milani synon të pranojë kërkesat e r 26-vjeçarit, që do të thotë se ai do të marrë një rritje të lehtë të pagave në neto e tij aktual në 2.5 milionë euro në sezon. Mund të ketë diskutime rreth futjes së një klauzolë lëshimi, siç është ajo e krijuar në marrëveshjen e Bennacer. /ORAinfo/

Loading...

Mos i humb

Bayern – Chelsea, shënohet një super-gol në këtë ndeshje

Fari Kolloni

Pirlo trajner i Juventusit?

Fari Kolloni

Milan dhe Fiorentina po e bëjnë shkëmbimin e madh

Fari Kolloni

Pas eliminimit nga Champions, Zidane zyrtarisht e konfirmon të ardhmen e tij

Fari Kolloni

Zinedine Zidane për herë të parë eliminohet nga Liga e Kampionëve si trajner

Fari Kolloni

Guardiola ka diҫka për të thënë në lidhje me ndeshjen ndaj Real Madridit

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net