Opoja.net

Milan i ofron Rangnick-ut 75 milionë për transferim të lojtarëve

Sport
Milan i ofron Rangnick-ut 75 milionë për transferim të lojtarëve

Ralf Rangnick do të ketë një buxhet të konsiderueshëm për të punuar në verën e tij të parë si menaxher i ri i Milanit.

Ka pasur një bollëk spekulimesh në media që sugjerojnë se gjermani është njeriu i zgjedhur nga Elliott Management Corporation për të filluar një revolucion të ri të orientuar nga të rinjtë në Milano këtë verë.

Rangnick me të vërtetë do të pajtohet një rol si menaxher – kjo është përgjegjësia e dyfishtë e trajnerit kryesor dhe njeriu përgjegjës për tregun e transferimeve.

La Gazzetta dello Sport raporton se të premten ekziston një marrëveshje tre-vjeçare midis Rossonerëve dhe Rangnick, përcjell ORAinfo.

Përveç kësaj, ai do ta fillojë verën me një buxhet prej 75 milionë euro plus gjysmën e të ardhurave nga shitjet e mundshme.

Sidoqoftë, tani për tani gjithçka mbetet teorike pasi Milani nuk dëshiron të prishë punën e Stefano Piolit dhe nuk e kanë autorizuar 62-vjeçarin të hyjë në fazën operative pa respekt. /ORAinfo/

Loading...

Mos i humb

Zinedine Zidane për herë të parë eliminohet nga Liga e Kampionëve si trajner

Fari Kolloni

Guardiola ka diҫka për të thënë në lidhje me ndeshjen ndaj Real Madridit

Fari Kolloni

Manchester City në epërsi pas gabimit amatoresk të yllit të Real Madridit

Fari Kolloni

Lazio – Muriqi, vjen lajmi me i fundit nga Italia

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi kujton medaljen e artë të Kosovës në Rio

Fari Kolloni

Para ndeshjes ndaj Man City, Zidane jep lajmin e madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net