Opoja.net

Milan mposht Romën me rezultat 2 me 0

Sport
Milan mposht Romën me rezultat 2 me 0

AC Milan ka arritur të shënoj fitore ndaj Romës me rezultat 2 me 0, në kuadër të javës së 23-të.
Me këtë humbje “gjallorosët”, humbin një vend në Champions League për sezonin e ardhshëm.
Golat për “rossonerët” i shënuan Rebiq, në minutën e 76-të, dhe Calhanoglu në minutën e 89-të.
Juventus vazhdon të prijë në Serie A, me 69-të pikë.
Milan renditet në vendin e shtatë me 42-të pikë.
Ndërkaq romakët janë në vendin e pestë me 48-të pikë, që kanë gjashtë pikë më pak se Atalanta që janë në vendin e katërt, por që kanë një ndeshje më pak.

Loading...

Mos i humb

Po largohet nga Man City? Guardioola ia mbyll gojën të gjithëve

Fari Kolloni

Inter gjen zëvendësuesin e Skriniar

Fari Kolloni

Milan sfidon Arsenalin për këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Pandemia lë me pasoja Barcelonën, 100 milionë euro humbje

Fari Kolloni

Zyrtare, lojtari i Milanit transferohet në La Liga

Fari Kolloni

Po arrihet marrëveshja e shumëpritur, Juventus pranë nënshkrimit me yllin e madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net