Opoja.net

Milan po nënshkruan me super mbrojtësinë nga Premier Liga

Sport
Milan po nënshkruan me super mbrojtësinë nga Premier Liga

Milanit i është ofruar mundësinë për të nënshkruar me mbrojtësin e Tottenhamit, Serge Aurier.

Dëshira e kuqezinjve për të nënshkruar me mbrotjësin e djathtë është kapur nga një numër i mediave të ndryshme, me Andrea Conti dhe Davide Calabria që kanë luftuar për qëndrueshmëri gjatë gjithë sezonit.

Sky Italia dhe Calciomercato raportuan se Fabrizio Romano ka raportuar se Serge Aurier është një objektiv i menaxhimit të Milanit për të forcuar anën e djathtë të mbrojtjes, me tokën që ishte hetuar për një marrëveshje, përcjell ORAinfo.

Maldini konfirmoi bisedimet me përfaqësuesit e lojtarit në të kaluarën gjatë intervistës së tij para ndeshjes të shtunën në mbrëmje, dhe Tuttosport po raporton që Milanit i është ofruar mundësinë për të nënshkruar 27-vjeçarin nga agjentët e tij.

Lojtari do të kushtonte rreth 15-16 milionë euro, një shumë që klubi megjithatë do të ishte i gatshëm të investonte nëse ata mund të shesin një nga lojtarët Calabria ose Conti. /ORAinfo/

FIRMA JUAJ +383 45563059

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi e quan historik kualifikimin e Dritës

Fari Kolloni

Drita mposht Sileksin, bën historinë në Europa Ligë

Fari Kolloni

Presidenti i Barcelonës numëron tashmë 20 mijë e 731 nënshkrime kundër tij

Fari Kolloni

FIFA e zbulon renditjen, kjo është pozita e re e Kosovës

Fari Kolloni

Formacioni ‘bombastik’ i Mourinhos me Balen

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net