Milan pritet të infestojë 120 milionë euro në mesfushë

Sport
Milan pritet të infestojë 120 milionë euro në mesfushë

Qëllimi i Milanit për sezonin e ardhshëm është të sigurojnë një fitore të katër, por objektivi i tyre për një afat të shkurtër është të ndërtojnë një skuadër të aftë për ta bërë atë.

Sipas Calciomercato, kuqezinjtë do të bëjnë përpjekje në tregun e transferimeve për të shkatërruar mesfushën dhe madje do të investojnë në sulm pasi të zgjidhet rinovimin e Zlatan Ibrahimovic, përcjell ORAinfo.

Me Giacomo Bonaventura dhe Lucas Biglia që u larguan, përqendrimi është më shumë për nënshkrime sesa për shitje, por raporti fillon duke përmendur që Paris Saint-Germain kanë ruajtur një interes për Ismael Bennacer, me vlerë rreth 50 milionë euro.

Algjeriani ka një klauzolë lirimi prej 50 milionë euro që nuk është aktive deri vitin e ardhshëm dhe duhet të paguhet menjëherë në një këst, domethënë menaxhmenti po ndihet i qetë.

Milani dëshiron të nënshkruajë me Tiemoue Bakayoko nga Chelsea për të zëvendësuar Biglian dhe të sigurojë konkurrencë për Franck Kessie, dhe raportohet se Maldini dhe bashkëpunëtorët e tij mund të shënojnë një shifër afër 30 milionë euro për ta rikthyer francezin.

Sa i përket Kessie, mesfushori Ivorian tregoi gjithë vlerën dhe rëndësinë e tij në pjesën e fundit të sezonit.

Javët e fundit është folur për një interes të mundshëm nga Antonio Conte, por e ardhmja e tij është në Milano, shton Calciomercato.

Duke lëvizur te krahët, Alexis Saelemaekers dhe Ante Rebic do të qëndrojnë, dhe ky i fundit do të bashkohet në një bazë të përhershme në një moment.

Ylli i Fiorentinës, Federico Chiesa është vendosur fort në karriget dhe pikënisja e negociatave duhet të jetë rreth 50 milionë euro, edhe nëse shifra e dalë në media është 70 milionë euro.
Kuqezinjtë mund të nxisin interesin e La Viola për shkëmbim me Lucas Paqueta për ta ulur çmimin,

Hakan Calhanoglu po shkon drejt konfirmimit të qëndrimit të tij, ndërkohë, pasi ka besim në lidhje me rinovimin e kontratës së tij aktuale që skadon në qershorin e ardhshëm.
Samu Castillejo duhet të mbetet gjithashtu, ndërsa ideja e një kthimi të mundshëm për Gerard Deulofeu nuk mund të përjashtohet plotësisht.

Prioriteti është padyshim rinovimi i Ibrahimoviç, por ka disa emra që mund t’i bashkohen atij si opsione rotacioni.

Sulmuesi i parë i Real Madridit, Luka Jovic, vlerësimi i të cilit është rreth 40 milionë euro dhe ai duket se është në kufijtë e planeve të Real Madrid.

Më në fund, Rafael Leao duhet të qëndrojë shumë falë shfaqjeve të tij në postin e bllokimit, duke shënuar katër herë në 12 ndeshjet e fundit. /ORAinfo/

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni

Liverpool kompleton transferimin e yllit të Bayern Munich

Fari Kolloni

Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Fari Kolloni

Bombë nga Italia: Milan i’a ‘vjedh’ nga duart Depayn Barcelonës!

Fari Kolloni

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni

Presidenti Thaçi e quan historik kualifikimin e Dritës

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net