Opoja.net

Milan synon transferimin e Florian Neuhaus, mesfushori cilësohet si “Leite Kaka gjerman”

Sport

Zvonimir Boban raportohet se ka gjetur mesfushorin e ri që do të kryejë punën e krijuesit te Milani.

La Gazzetta dello Sport shkruan sot te klubi italian do ta transferojë Florian Neuhausin e Borussia Monchengladbachut.

Mediat sportive gjermane e cilësojnë 22-vjeçarin si pasardhësin e të madhit, Lothar Matthäus, ndërsa revista më e famshme italiane e sportit e ka shpallur atë “Leite Kaka gjerman”.

Një burim për gazetën italiane ka treguar se marrëveshja mund të konsiderohet pothuajse e zgjidhur. Milani dëshiron të përcaktojë kushtet dhe të bëjë për vete Neuhaus në mënyrë që të mos rrëmbehet nga Bayern Munich.

Futbollisti luajti shkëlqyeshëm sezonin e kaluar, ku realizoi tri gola dhe pati dhjetë asistime në 33 paraqitje në Bundesliga.

Ndryshe, lojtari ka pasur edhe 17 paraqitje për grupmoshat deri në 21 vjet të Gjermanisë dhe ka realizuar një gol. /Telegrafi/

Mos i humb

Kosova dhe Serbia përplasen edhe rreth futbollit

Opoja.net

Fitore bindëse e Arsenalit në udhëtim te Frankfurti

Opoja.net

Renditja e re e FIFA-s – Kosova në pozitë rekorde, Shqipëria nuk ndryshon vend

Opoja.net

Lajm i mirë për Kosovën, Hekuran Kryeziu i rikthehet stërvitjeve pas lëndimit të rëndë

Opoja.net

Bayern Munich fiton me lehtësi në ‘Allianz Arena’

Opoja.net

Atletico Madridi dhe Juventusi dhurojnë spektakël, barazojnë në trilerin e katër golave

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net