Opoja.net
Meka Mish

Milani dëshiron njërin mes Caldardas ose Caios

Milani thuhet se është i interesuar në Rodrigo Caio të Sao Paulos, si dhe italianin e Juventusit, Mattia Caldara.

Kapiteni i Rossonerëve, Leonardo Bonucci dëshiron të kthehet te Zonjën e Vjetër pas një sezoni të kaluar në San Siro.

Kështu që një marrëveshje po punohet për përfshirjen e Caldaras dhe Gonzalo Higuain, të cilët do të kalonin në anën e kundërt.

Sipas mediumit italian Premium Sport, nëse Bianconerët refuzojnë të përfshijnë Caldaran si pjesë e marrëveshjes, ata do të kthehen nga braziliani Caio.

Rodrigo Caio
Mbrojtësi do të kushtojë rreth 15 milion euro dhe ka luajtur katër herë për ekipi kombëtar të Brazilit.

Higuain, ndërkohë, ka mbërritur në trajnimin para sezonal me Juventusin, por është menduar se ai dhe agjenti i tij do të njoftohen së shpejti se ai është në shitje.

Gjatë ditëve të ardhshme pritet të ketë të reja në aksion Torino-Milano, me disa lojtarë që do të ndërrojnë ambient. /Telegrafi/

Mos i humb

Kosovare Asllani bëhet ‘galaktikja’ e parë, nënshkruan me Real Madridin

Opoja.net

Arsenali mposht Bayernin në International Champions Cup

Opoja.net

Feronikeli eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Shkëndija humb në minutën e fundit dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Arsenali ka arritur marrëveshje për brazilianin Everton

Opoja.net

Edhe pse spekulohet për largimin e tij, Mustafi ishte kapiten i Arsenalit në fitoren ndaj Colorado Rapids

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net