Opoja.net

Milani mendon për Dzekon, gati edhe paga e lartë për sulmuesin boshnjak

Sport
Milani mendon për Dzekon, gati edhe paga e lartë për sulmuesin boshnjak

Milani është futur në garë për sulmuesin e Romës, Edin Dzeko, pasi kërkojnë sulmues që garanton gola.

Sipas Tuttosport, anësori i Borussia Dortmundit, Marco Reus, mbetet një ëndërr, por Milani mbetet në kërkim të një sulmuesi që shënon 15-20 gola në Serie A.

Dzeko është kandidati më i fuqishëm, pasi Patrick Cutrone, Nikola Kalinic dhe Andre Silva, nuk po arrijnë të shënojnë shumë, pasi deri më tani kanë shënuar nëntë gola.

Dzeko duke festuar njërin nga shumë golat e tij me Romën (Getty Images)

Gazeta shkruan se Roma ka nevojë të shes lojtarë, pasi nuk po arrin t’i ketë fondet e nevojshme, ndërsa Milani mund ta shes Kalinicin për 25 milionë euro.

Milanui pritet t’i ofrojë boshnjakut një pagë prej 4.5 milionë euro, duke e bërë të tretin më të paguar në klub.

Më shumë se ai do ta kenë pagën Gianluigi Donnarumma me 6 milionë euro dhe Leonardo Bonucci me 8 milionë euro.

Bonucci më i paguari

Dzeko, ka qenë i lidhur me një kalim te Chelsea këtë afat, por transferimi nuk u krye.

Ai këtë sezon ka shënuar 14 gola në 32 ndeshje./

Loading...

Mos i humb

Përballje dramatike, Ponte Prizreni triumfon ndaj Rahovecit

Opoja.net

Miqësorja me Suedinë: Kosova me disa mungesa

Opoja.net

Konfirmohet miqësorja e parë e Kosovës për vitin 2020

Opoja.net

Joshua zbulon se ka pasur probleme shëndetësore para rimeçit me Ruizin

Opoja.net

Zhegrova përsëri titullar për Baselin kundër Sionit të shqiptarëve

Opoja.net

Joshua fiton me pikë ndaj Ruizit dhe i kthen titujt e botës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net