Milani merr lajmin e keq, po largohet ylli i madh

Sport
Milani merr lajmin e keq, po largohet ylli i madh

Duket se së shpejti skuadra e Milanit do të jetë me një lojtar më pak.

Olympique Lyonnais pritet që të jenë blerës të Lucas Paqueta, i cili nuk ka udhëtuar me Milanin në Dublin për të luajtur kundër Shamrock Rovers.

Sky Sport Italia ka shkruar që skuadra e Ligue 1 e dëshiron mesfushorin brazilian por ende nuk kanë filluar bisedimet me të.

Milan përballet kundër Shamrock Rovers në Dublin nesër por Paqueta ka mbetur në kryeqytetin e modës, pas raportëve se Lyon pritet që t’i hap negociatat për të me kuqezinjtë.

Paqueta u transferua në Milan nga Flamengo për 38 milionë euro në janar të vitit 2019 por nuk ka arritur që të bind me paraqitje në San Siro.

23 vjeçari ka luajtur 44 ndeshje për Milan duke shënuar vetëm një gol dhe bërë tre asiste.

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni

Liverpool kompleton transferimin e yllit të Bayern Munich

Fari Kolloni

Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Fari Kolloni

Bombë nga Italia: Milan i’a ‘vjedh’ nga duart Depayn Barcelonës!

Fari Kolloni

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net