Opoja.net
Meka Mish

Milani mposht Sassuolon dhe e kalon Interin në tabelë

Me vetëm një gol të shënuar në San Siro, Milani e ka mposhtur Sassuolon duke arkëtuar pikë të plota në ndeshjen e javës së 26-të në Serie A.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 35-të, kur pas një harkimi nga këndi, Pol Lirola gaboi duke e futur topin në golin e skuadrës mysafire.

Momenti i golit (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Një goditje të mirë nga gjuajtja e lirë e ekzekutoi Domenico Berardi në fund të pjesës së parë, mirëpo Gianluigi Donnarumma ishte komod në intervenimin e tij.

Nga minuta e 64, Sassuolo luajti me një lojtar më pak, pasi Andrea Consigli u përjashtua direkt me karton të kuq pas shqyrtimit të VAR-it.

Franck Kessie dhe Hakan Calhanoglu u treguan të rrezikshëm për Rossonerët, ndërsa edhe lojtarët mysafirë rrezikonin me rastet e tyre. Një tjetër mundësi nga gjuajtja e lirë e shpërdoroi Berardi në minutat shtesë.

Fitore e rëndësishme për Milanin (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Kjo fitore e pozicionon Milanin në vend të tretë në tabelë me një pikë më shumë se rivali lokal, Inter (që të premten pësoi nga Cagliari).

Sassuolo nuk rrezikon rënien nga elita e futbollit italian, pasi ndodhet në pozitën e 11-të në tabelë, me 13 pikë larg zonës së rrezikut.

Në xhiron e ardhshme, Rossonerët udhëtojnë te Chievo, kurse Sassuolo është nikoqir i Napolit. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net