Milani po punon në shitje të dyshes prej 31 milionë euro

Sport
Milani po punon në shitje të dyshes prej 31 milionë euro

Drejtuesit e Milanit aktualisht janë duke u përqëndruar në shitjen e lojtarëve që nuk konsiderohen më pjesë e planeve.

Në pjesën e fundit të Pietro Mazzara për MilanNews, ai konfirmon se Paolo Maldini dhe Ricky Massara i kanë kthyer vëmendjet e tyre në shitje pas nënshkrimeve të Brahim Diaz, Sandro Tonali, Ciprian Tatarusanu dhe Ante Rebic plus rinovimin e Zlatan Ibrahimovic.

Sidoqoftë, numrat duhet të jenë të drejtë. Lucas Paqueta nuk mund të shitet për më pak se 23 milionë euro në mënyrë që të prodhojë një fitim të vogël kapitali dhe gjithashtu pse shitja e mundshme e Rade Krunic te Freiburg është më në përputhje me sistemin ekonomik të Elliott të aplikuar në Milano, përcjell ORAinfo.

Nëse Rossonerët do të pranonin ofertën prej 8 milionë euro të ekipit Bundesliga, ata do të gjeneronin një fitim kapitali prej 1.6 milionë euro.

Kjo është diçka që nuk ishte me të vërtetë e mundur me lojtarët që mbërritën nën menaxhimin e Fassone-Mirabelli.

Kjo sepse ato janë nënshkruar me çmime që gjeneruan zhvlerësim të lartë vjetor, duke e bërë të vështirë shitjen e tyre me çmimin e nevojshëm për të shmangur humbjen.

Përveç kësaj, ekziston problemi i pagave të paguara në vitet e kaluara: Biglia fitoi 5 milion € bruto në vit për tre vjet përveç 19,7 milionë euro të paguara për Lazio. Reina kishte një kontratë prej 6 milionë euro bruto, Strinic prej 4 milionë euro. Këta janë vetëm shembuj të asaj me të cilën po menaxhojnë sot kjo menaxhim dhe kjo pronë. /ORAinfo/

Manchester United arrin marrëveshje personale me këtë lojtar

Fari Kolloni

Bayern Munich shënon fitore spektakolare kundër Schalkes

Fari Kolloni

Liverpool kompleton transferimin e yllit të Bayern Munich

Fari Kolloni

Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Fari Kolloni

Bombë nga Italia: Milan i’a ‘vjedh’ nga duart Depayn Barcelonës!

Fari Kolloni

Haziri pas fitores së Dritës: E zDriti Maqedoninë e Veriut dhe Ballkanin

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net