Opoja.net

Milanit po ia vështirëson punën Arsenal dhe PSG për transferimin e yllit të madh

Sport
Milanit po ia vështirëson punën Arsenal dhe PSG për transferimin e yllit të madh

Milani ka dy pengesa për të kapërcyer në garën për të transferuar Dominik Szoboszlai nga Red Bull Salzburg.

19-vjeçari ka qenë subjekt i një sulmi të luftës javët e fundit, me Calciomercato që ka raportuar më herët gjatë javës se Milano është ende në pozitë pole për ta ulur atë pavarësisht presionit të Napolit.

Sipas Alfredo Pedulla, kuqezinjve iu bashkua edhe Paris Saint-Germain dhe Arsenal në garën për të zbritur Szobozlai, i cili është përparësia kryesore e Ralf Rangnick.

Salzburgu tani i ka rezistuar disa ofertave që vijnë nga e gjithë Evropa, me qëllim të kryerjes së një ankandi dhe të fitojnë sa më shumë para, përcjell ORAinfo.

Tani për tani, kërkesa është 25 milionë euro pasi kjo është klauzola e lirimit të tij.

Szoboszlai ka 11 gola dhe 17 asistime në 39 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon sipas Transfermarkt, përfshirë gjashtë gola në gjashtë ndeshje që nga rifillimi.

Drejtori sportiv i Salzburgut, Cristoph Freund kohët e fundit konfirmoi se nuk ka marrëveshje me ndonjë klub në lidhje me adoleshentin. /ORAinfo/

Loading...

Mos i humb

Barcelona 3:1 Napoli, këto janë notat e lojtarëve

Fari Kolloni

Kompletohen çiftet çerekfinaliste, mësohet se kush me kë do të përballet

Fari Kolloni

Agjenti konfirmon gjithçka, kjo do të jetë e ardhmja e Lautaros

Fari Kolloni

Bayern – Chelsea, shënohet një super-gol në këtë ndeshje

Fari Kolloni

Pirlo trajner i Juventusit?

Fari Kolloni

Milan dhe Fiorentina po e bëjnë shkëmbimin e madh

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net