Opoja.net

Milonat e kursyer nga Milani me zgjedhjen e Brahim Diaz

Sport
Milonat e kursyer nga Milani me zgjedhjen e Brahim Diaz

Milani kurseu 27 milonë euro duke zgjedhur Brahim Diaz.

Ndikimi i Brahim në Itali ka qenë i menjëhershëm dhe drejtuesit e Milanit janë bindur se kishin të drejtë duke vendosur bast për spanjollin me origjinë marokene.

Brahim Díaz është bërë në Itali – në vetëm 5 ndeshje – një nga surprizat e shkëlqyera të Serie A. Milani është mahnitur plotësisht nga performanca e lojtarit të rritur te Malaga.

Sipas CalcioMercato, kuqezinjtë gjatë merkatos së verës preferuan huazimin e Brahim Díaz sesa blerjen e Andreas Pereira nga Manchester United.

Futbollisti brazilian në fund nënshkroi për Lazio-n, por klubi që po e vëzhgonte ishte Milani përpara se të merrte “ok” nga Real Madrid për Diazin.

Vdes legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

Kushtrim Guraj

Fjalimi motivues i Majlinda Kelemendit: Krejt cka kam, i arrita vetë 

Kushtrim Guraj

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net