Opoja.net

Milot Rashica, lojtari më i shpejtë i Werder Bremenit

Sport

Milot Rashica është lojtari më i shpejtë te Werder Bremeni deri më tani në këtë sezon

Lojtari 23-vjeçar përveç formës së mirë që po tregon te skuadra gjermane, ka arritur po ashtu të jetë edhe lojtari i tyre më i shpejtë në fushë.

Ylli vushtrrias ka arritur një shpejtësi prej 34.6 km/h në një takim të skuadrës gjermane, e që e ka bërë atë më të shpejtin nga bashkëlojtarët e tij.

Ndërsa futbollisti më i shpejtë në Bundesligë këtë sezon është Kingsley Coman (35.7 km/h).

Rashica ditë më parë shënoi një gol të bukur ndaj Bayer Leverkusenit, e që tashmë ka marrë nofkën ‘Raketa’ te Werder Bremeni. /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka afër kalimit te Milani

Opoja.net

Challandes publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Opoja.net

Agjenti Lala dhe drejtori sportiv i Werderit flasin për të ardhmen e Rashicës

Opoja.net

Edon Zhegrova, lojtari më i mirë i ndeshjes Basel – Getafe

Opoja.net

Juventusi e ka shënuar golin e 300-të në Ligën e Kampionëve

Opoja.net

FFK del me njoftim për biletat e ndeshjes Kosovë – Angli, zbulohen data e shitjes edhe çmimet

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net