Opoja.net

Ministri Mustafa zhvilloi videokonferencë me ministrat e Bujqësisë të Ballkanit Perëndimor

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka zhvilluar sot një videokonferencë me ministrat e bujqësisë të shteteve të Ballkanit Perëndimor.

89
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Në këtë videokonferencë poashtu kanë qenë pjesë edhe përfaqësuesit e Komisionit Evropian / DG Agri dhe DG Near, për të diskutuar mbi ndikimin e pandemisë COVID-19 në sektorin e bujqësisë dhe zhvillimin rural në rajon, si dhe për masat që po ndërmerren për të përkrahur bujqit në rajon.

Me këtë rast, Ministri Mustafa ka theksuar se do të vazhdoj bashkëpunimin rajonal, i cili theksoi se është i domosdoshëm veçanërisht në situatën e krijuar, duke koordinuar edhe më tej veprimet me shtetet e rajonit dhe institucionet e Bashkimit Evropian.

Austria e gatshme ta ndihmojë Kosovën në sektorin e bujqësisë

Opoja.net

​Kultivuesit e deleve dhe dhive kërkojnë rritje të subvencioneve, ndryshe paralajmërojnë protesta

Opoja.net

Siberia regjistron temperatura alarmante prej 48 gradë Celsius

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto