Ministria  e Diasporës  dhuroi një komplet fanelash për klubin futbollistik “Opoja ,, nga Dragashi (Foto)

Opoja Sport

Në kuader të projektit   të regjistrimit të  diasporës  me logon ,,Ti je pjes e atdheut” Ministria e Diasporës  dhuroi një sasi të konsideruar  fanelash   klubit  futbollistik ,,Opoja” nga Dragashi, trasmeton Opoja.net.

Në kuader të këtij projekti  Ministria e Diasporës ka organizuar aktivitete të ndryshme  nëpër të gjitha komunat e Kosovës me moton ,, Ti je pjes e atdheut” , kurse në komunën e Dragashit këtë donacion ja dhuroi KF ,,Opojës”.

Dorëzimin e këtij donacioni e bëri përfaqësuesi i MD, z. Xhemal Cenaj, i cili  rekomandoi qytetaret e komunës së Dragashit që ti bashkangjitën projektit për regjistrimin e diasporës.

Ky regjistrim bëhet te zyrtaret e kësaj ministrie në komunën  e Dragashit dhe pëmes portalit zyrtar të Ministris së Diasporës :  rdks.info.

“Apelojm  të të gjithë qytetarët e komunë së Dragashit që gjëndën në diaspor ti bashkangjitën këtij regjistrimi me moton ,, Ti je pjes e atdheut”, theksoi z. Xhemal Cenaj.

FIRMA JUAJ +383 45563059

“Në  emër të KF ,, Opoja” falenderojmë  Ministrin e Diasporës pë këtë donacion modest , dhe shpresojmë   se edhe në të ardhmën  do të kemi përkrahje nga kjo ministri”, ka thënë Kryesia e Klubit.

Për nder të ditës së  diasporës vitin e ardhshëm  KF,, Opoja” do të organizojë turnir të futbollit për pesë ditë, për nder të bashkë atdhetarve tanë që punojnë dhe jetojnë jashtë vendit, dhe shpresojmë në përkrahje të kësaj ministrie në këtë projekt. (Opoja.net)

 

Muric, debuton me skuadrën e re

Fari Kolloni

122 të infektuar me “COVID-19” në Dragash, pasqyrohen rastet aktive, të shëruarit dhe vdekjet

Opoja.net

Liverpool sjell në këtë skuadër këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Prishtina e Ballkani e nisin me fitore bindëse Superligën e Kosovës

Fari Kolloni

Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Fari Kolloni

Interi e rikthen talentin italian, paguan 20 milionë euro

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net