Opoja.net

Ministria e Financave njofton se ka bërë ekzekutimin e pensioneve për muajin gusht

Kosova
Ministria e Financave njofton se ka bërë ekzekutimin e pensioneve për muajin gusht

Ministria e Financave, ka njoftuar se ka bërë ekzekutimin e pensioneve për muajin gusht.

Në njoftimin e bërë për media nga Ministria e Financave thuhet se, ekzekutimi i pensioneve për muajin gusht është bërë për të gjitha kategoritë pensionale si dhe kategoritë tjera sociale, transmeton Telegrafi.

Njoftimi i plotë:

“Ministria e Financave njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se duke u nisur nga gjendja e mirë në bilancin bankar të Qeverisë ka bërë sot ekzekutimin e pensioneve për muajin gusht për të gjitha kategoritë pensionale si dhe kategoritë tjera sociale”./Telegrafi/

Spitali i Prizrenit prinë me numrin më të madh të pacientëve të hospitalizuar me Covid në Kosovë

Opoja.net

Banka Botërore ndan 10 milionë euro për të varfërit në Kosovë

Opoja.net

Kur mund të tërhiqen paratë? Flasin nga Trusti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net