Ministria e Shëndetësisë me udhëzime të reja kundër koronavirusit

Kosova
Ministria e Shëndetësisë me udhëzime të reja kundër koronavirusit

Udhëzimet e reja nga Ministria e Shëndetësisë për COVID-19.

Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Ministria e Shëndetësisë kanë rekomanduar qytetarët se nëse janë testuar pozitiv me virusin COVID-19 dhe nuk kanë simptoma, të qëndrojnë në shtëpi dhe larg njerëzve të tjerë.

Sipas njoftimit nga IKSHPK dhe MSH nëse kanë kaluar 14 ditë nga testimi me COVID-19 dhe vazhdoni të mos keni asnjë simptomë, pas konsultimit me mjekun mund të vazhdoni me aktivitetet të caktuara duke iu përmbajtur masave anti-COVID.

COVID-19 ka prekur gjithë botën, teksa numri i të infektuarve në Kosovë është 10 mijë e 247 persona ku 327 qytetarë humbën jetën.

Njoftimi i plotë:

FIRMA JUAJ +383 45563059

Nëse jeni testuar pozitiv me COVID-19 dhe nuk keni simptoma, qëndroni në shtëpi dhe larg njerëzve të tjerë.

Rrëfehet burri shqiptar me dy gra e shtatë fëmijë: Të dyja i dua shumë, pa dallim

Opoja.net

Dell rrëfen se si u bë Jahjaga Presidente dhe si reaguan Thaçi, Mustafa dhe Pacolli

Opoja.net

​Marrëveshja finale me Serbinë vështirë e arritshme gjatë këtij viti

Opoja.net

‘Dora e shtetit’ pritet të zbres edhe në Veri të Kosovës, paralajmërohen bizneset

Opoja.net

Zëvendëskryeministri Selmanaj reagon pas aksionit të mbrëmshëm në Karaçevë

Opoja.net

Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në Karaçevë, 17 policë të prangosur

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net