Opoja.net

Misioni i pamundur, Real Madridi heq dorë nga Neymar

Sport
Misioni i pamundur, Real Madridi heq dorë nga Neymar

Real Madridi heq dorë nga Neymar.

Real Madridi nuk është më i interesuar për Neymarin prandaj nuk do të tentojë ta transferojë atë këtë verë, sipas gazetës spanjolle MARCA.

Gjiganti i La Ligës Real Madridi ka hequr dorë përfundimisht nga yllin brazilian i PSG-së Neymar, transmeton Gazeta Express.

Në afatet e fundit të transferimeve është përfolur vazhdimisht se Neymar do të kthehet në Barcelonë, por largimi i tij nga Ligue 1 duhet i pamundur këtë verë, për shkak të krizës financiare të shkaktuar nga pandemia koronavirus.

Paaftësia financiare e Barçës për ta riblerë atë ka mundur t’i hapte rrugë rivalit Real Madrid ta transferojë brazilianin, i cili për një kohë të gjatë ka qenë në radarin e të bardhëve.

Por presidenti i Madridit Florentino Perez e ka hedhur poshtë këtë mundësi, sepse synim i tij është bashkëlojtari i Neymar, Kylian Mbappe dhe yllin i Dortmundit, Erling Haaland.

Madridi synon t’i transferojë atë në verën e vitit 2021.

Loading...

Mos i humb

Po largohet nga Liverpooli, Shaqiri cak kryesor i këtyre dy skuadrave

Fari Kolloni

Arrihet marrëveshja: Inter e merr falas Alexis Sanchezin

Fari Kolloni

Baseli ia ka vënë syrin dyshes kosovare

Fari Kolloni

Lautaro jep sinjale për të ardhmen e tij

Fari Kolloni

Milan po nënshkruan me super mbrojtësinë nga Premier Liga

Fari Kolloni

S’kanë triumfuar asnjëherë, por Wenger thotë se këto dy ekipe janë favorite për Ligën e Kampionëve

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net