Opoja.net

Monedha 1-centëshe e cila vlen 2500 euro

Kuriozitete
Monedha 1-centëshe e cila vlen 2500 euro

Është thjesht një monedhë 1 centëshe, por vlen 2500 euro. Arsyeja është një gabim në prodhim.

Janë gjashtë monedha të tilla, të cilat janë prodhuar gabimisht jashtë parametrave në vitin 2002, në Itali.

Por pikërisht ky gabim ka tërhequr vëmendjen e koleksionuesve, të cilët kanë shprehur menjëherë interes për to.

14 vjet më pas, ato janë në ankand dhe shitja e tyre pritet të bëhet në 23 maj në një vlerë që nis nga 2500 euro.

© Opoja.net

Loading...

Mos i humb

Gruaja më pjellore në botë me 44 fëmijë, më në fund ndalon lindjet

Opoja.net

Ky është amerikani që fitoi dy herë nga katër milionë dollarë në llotari

Opoja.net

Dy vëllezër vdesin natyrshëm brenda 20 orëve (VIDEO)

Opoja.net

Familja Alibajro, farkëtarët e vjetër të Prizrenit, tre shekuj traditë (VIDEO)

Opoja.net

Jahjaga takon djaloshin kosovar me koeficient të inteligjences 145

Opoja.net

74 vjeçari nga Prekazi që ëndërr kishte të bëhej futbollist, zbavitet me fëmijë livadheve të fshatit (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net