Mosrespektimi i masave anti-covid, policia shqipton qindra gjoba

Kosova
Mosrespektimi i masave anti-covid, policia shqipton qindra gjoba

Policia e Kosovës ka shqiptuar 880 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat ndaj COVID-19.

Kjo u bë e ditur nga raporti 24 orësh i Policisë.

Më 1 korrik Qeveria e Kosovës mori vendim që bartja e maskës të jetë obligative jashtë hapësirave të banimit si dhe të ruhet distanca fizike prej 2 metra.

Ministri i Brendshëm disa orë para aksionit në Karaçevë: Kurti e pengoi aksionin në Karaçevë

Opoja.net

10 përqindëshi nga Trusti kur mund të tërhiqet?

Opoja.net

Vjen reagimi nga komuna e Kamenicës pas ndërhyrjes së Njësisë Speciale në Karaçevë

Opoja.net

Njësitë Speciale të Kosovës futen në Karaçevë

Opoja.net

950 zyrtarëve do t’u hetohet pasuria, Presidenti Thaçi në mesin e tyre

Opoja.net

Humb jetën tragjikisht djali i dëshmorit nga Deçani

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net