Opoja.net

Mot pranveror, temperaturat deri në 26 gradë celsius

Kosova
Mot pranveror, temperaturat deri në 26 gradë celsius

Gjatë kësaj jave mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, ky mot do të na shoqëroj deri më 23 tetor.

“Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik, në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. /Telegrafi/
Loading...

Mos i humb

Projekti “Bashkimi i Qytetit” përçan LDK-në në Ferizaj

Opoja.net

E dhimbshme: Koronavirusi i merr jetën edhe një mjeku kosovar

Opoja.net

Nga nesër do të ketë reduktime të ujit në Prishtinë

Opoja.net

Testi i Covid-19 mbetet kusht për kosovarët që duan të hyjnë në Mal të Zi

Opoja.net

Ambasada e SHBA-ve del kundër idesë për tërheqjen e 10 përqindëshit nga Trusti: Kjo është e tmerrshme

Opoja.net

Kërkohet që studentët të lirohen nga pagesa e semestrit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net