Opoja.net

Moti i ligë, anulohen katër aterime në Aeroportin “Adem Jashari”

Kosova
Moti i ligë, anulohen katër aterime në Aeroportin “Adem Jashari”

Numri i fluturimeve të anuluara të martën, të cilat është paraparë që të aterojnë në aeroportin “Adem Jashari” ka shkuar në katër.

Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Aeroportit të Prishtinës, Valentina Gara.

“Deri më tani është anuluar fluturimi nga Londra, Frankfurti, Stambolli dhe Baseli”, ka shtuar ajo.

Në anën tjetër, Telegrafi mëson se në aeroplanin që ishte nisur nga Londra në destinacion Prishtinën, ka qenë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me ç’rast aeroplani ishte detyruar të ulej në Sofje të Bullgarisë.

Ndryshe, këto anulime kanë ndodhur për shkak të motit të ligë i cili po mbretëron në rajonin tonë. Sipas meteorologëve e mërkura pritet të jetë një nga ditët më të ftohta në vend. Temperaturat besohet të bien deri në -23 gradë celcius.

Loading...

Mos i humb

Në ShSKUK po trajtohen 282 pacientë me koronavirus, 17 në gjendje kritike

Opoja.net

Ministrja Bajrami shpalos planet për përkrahjen e sektorit privat pas pandemisë

Opoja.net

Isa Mustafa rezulton pozitiv me koronavirus

Opoja.net

Shifra alarmante të të infektuarve me koronavirusi në Shqipëri

Opoja.net

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Opoja.net

Si është gjendja e foshnjës së infektuar me koronavirus, flet drejtori i Neonatologjisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net