Opoja.net

Moti në fundjavë me shi

Kosova
Moti në fundjavë me shi

Sipas parashikimit të meteorologëve, deri të enjten do të vazhdojë të mbajë mot i ngrohtë dhe pjesërisht i vranë, e gjatë pasdites dhe në mbrëmje rreth viseve malore do të ketë zhvillime të vransirave lokale, që mund të shoqërohen edhe me riga lokale shiu dhe me ndonjë bubullimë.

Nga dita e enjte dhe premte, një ciklon nga Afrika veriore pritet të depërtojë mbi Itali, e më pas edhe mbi rajon, që do të sjellë përkeqësim të motit me vransira dhe reshje lokale shiu nga dita e premte, e vende-vende priten mundësi edhe për ndonjë bubullimë.

Reshje lokale shiu parashikohen edhe ditëve të fundjavës, e gjatë ditës së diel reshjet do të pushojnë.  Me depërtimin e këtij cikloni, edhe masa më të ftohta ajrore që do të shtrihen mbi rajon, do të zbresin temperaturat rreth vlerave mesatare.

Shpejtim Bulliqi i LVV-së fiton pa balotazh

Opoja.net

Zemaj nuk e përjashton mbylljen totale të vendit – vendimi të hënën

Opoja.net

Universiteti i Oxfordit rendit Kosovën të parën për masat që mori, por nuk ndikoi në uljen e të infektuarve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net